Adam „Special“ Peschel - rozhovor

Adam pod billboardem
 1. Kdo je Adam „Special“ Peschel?
 2. Toho moc neznám, ale prej je to magor a jezdí mu to... :-D :-D Jinak jsem člověk, kterej se rozhodl, že svůj život zasvětí celému motocyklovému světu. Hlavně tedy motocyklovému kaskadérství, nebo-li „Stunt Ridingu“. Být motocyklovým kaskadérem je velice atraktivní záležitost a v oblasti motorek se mi na základě této činnosti otevřely zajímavé dveře s ještě zajímavějšími možnostmi.
  Díky zkušenostem s pády, nebezpečnými a extrémními situacemi přichází nabídky třeba občasně zaskakovat jako kaskadér při natáčení filmů, reklamních spotů nebo prezentačních videí.
  Působím také jako testovací jezdec nových motocyklů, Instruktor Bezpečné Jízdy na motocyklu pro pokročilé motorkáře, kteří se chtějí zdokonalit v ovládání své motorky a celkově tak přispívat pro bezpečnější silnice. V roce 2015 jsem také zakládal projekt Motoškola Po Zadním.
  V neposlední řadě, také již 4. rokem pořádám pro stávající aktivní jezdce největší soutěž motocyklových kaskadérů v ČR a také 2. největší v Evropě s názvem Czech Stunt Day.
  Jak říkám každému - hrozně se nudím a baví mě to :-D


 3. Co je to Stunt Riding a jak ses k němu dostal?
 4. Jednoduše řečeno – jízdní akrobacie na motocyklu vyžadující špičkovou rovnováhu jezdce a dokonalou znalost limitů svého motocyklu.
  Je to rychlá nebo pomalá jízda po zadním (wheelie) či předním kole (stoppie), kombinace náročnosti těchto prvků, jízda dokola v různých kombinacích a variacích.
  Extrémně náročné a dynamické akrobatické prvky, gumování (burnout), drifting, divácky velmi atraktivní záležitost.
  Přivedli mě k tomu vlastně starší kluci, kteří tady v dobách okolo roku 2002 jezdili a trénovali. Koukáš na to a říkáš si... Jednou bych to chtěl taky umět… Ten pocit teď zpětně je úžasnej.


 5. Máš na kontě několik úspěchů, jsi 3x vicemistr ČR ve Stunt Ridingu nemalé úspěchy v zahraničí – jak to prosím tě všechno stíháš?
 6. V letošním roce jsem tu sbírku malinko rozšířil :-D …ani sám nevím, jak to občas stíhám, ale jak říkám dávám do toho vše... tohle je odměna… Ale člověk musí pořád makat, a stále mám hodně motivace, stále mám co dohánět! I proto mě baví tyhle zahraniční soutěže, je pro mě dost důležitý vědět jak na tom jsem a nebojím se srovnání, ani zklamání.

  • 3x vicemistr ČR ve Stunt Ridingu v letech 2012, 2013, 2014
  • 3. Place – Smash Baltic Open, Estonia 2015
  • 1. Place – Drift Contest, England 2015
  • 1. Place – Drift Contest, England 2016
  • 3. Place – European Stunt and Streetbike festival, England 2016
  • 2. Place – Kurlant Stunt Eurocup, Latvia 2016
  • 2. Place – Czech Stunt Day – International Streetbike Competition 2016
  • 2. Place – Team Czech, German Stunt Days, Germany 2016
  • 2. Place – Ouest Bike Show, European France Championship 2016
  • 3. Place – World Stunt Masters Cup, Dubaj, United Arab Emirates 2016

 7. Teď sis na konto připsal nejčerstvější úspěch v Dubaji, kdy jsme celou soutěž prožívali s tebou. Přibliž prosím, co to byla za soutěž?
 8. Jednoduše to byl takový první šampionát v Dubaji, první jako soutěž, ne jako show. Každopádně organizátoři se toho vůbec nebáli. Nebáli se pozvat hned několik zahraničních jezdců a řádně je pohostit. To mělo úroveň!!! Urval jsem tam bednu, konkrétně třetí místo, a na to, jak náročná soutěž to byla, mě to o to víc těší. Náročná především ve velice málem rozměru soutěžní plochy a taky v tom ukrutným horku. Motorky se nám dost přehřívaly a taky jsme se prali s lehce polétavým pískem, který nám neustále špinil plochu. Byť nepatrně ale přeci jen.


 9. Jaké je vidět se na billboardu takové prestižní soutěže, navíc v Dubaji? To se jen tak někomu nepovede. Jaké jsi měl pocity? A máš nějaký zážitek, o který by ses s námi chtěl podělit?
 10. Nevím k čemu to přirovnat :-D prostě přiletíš do Dubaje, taxíkem dojedeš na to Bay Avenue do tamního byznys parku a tam na tebe kouká 15 metrovej billboard a říkáš si... Jó asi nejsem zas takový „nemehlo“... :-D
  Věřte mi že si to budu pamatovat do smrti :-D Zážitků bylo mnoho, ale ten největší byl pro mě asi ten mimojezdecký. Z prohlídky Burj Khalify. Nejvyšší budovy světa. jednoduše WOW…


 11. Na co se těšíš do budoucna? Kde tě v nejbližší době můžeme potkat?
 12. Sezóna 2017 bude jednoznačně ve znamení cestování. Potenciál bohužel není až tak u nás, jako ve světě. O tom jsem přesvědčen. Proto chci ven, ven, ven… I kdyby mi to nemělo „nic přinést“, vždy to bude nádherná, bohatá a nezapomenutelná zkušenost. Momentálně se pohybuji kolem domova, kolem Ostravy, ale již na začátku ledna se hodlám přesunout na tréninkový camp do Barcelony a poté na konci ledna závody v Itálii. Další novinky budu postupně přidávat a doplňovat.© 2016 MARFreklamní agentura, grafické studiotvorba webových stránek